ME v crossmintone 2020 sú zrušené!

Po tom ako boli Majstrovstvá Európy 2020 preložené na koniec novembra, bola len malá nádej v súčasnej situácii, že sa aj odohrajú. To sa aj potvrdilo a Medzinárodná crossmintonová organizácia 5. septembra samotný šampionát napokon zrušila.

Zrušili sa aj ďalšie veľké podujatia

Táto nelichotivá situácia úplne narušila kalendár medzinárodných turnajov a je viacmenej isté, že tento rok sa už žiadne 500 a 1000 bodové turnaje neodohrajú. Posledné avizované zrušené podujatie tohto tipu je aj Masters a Dutch Open 2020 v Holandsku, ktoré sa mali konať 12. decembra 2020.

SLOVAK OPEN 2020 bol znížený na 250 bodový turnaj

Keďže Medzinárodná crossmintonová organizácia už počas leta vydala pravidlá pre organizovanie turnajov počas pandémie, rozhodli sme sa tento rok organizovať Slovak Open (3. októbra) iba s 250 bodovým ziskom pre víťaza.

Aktuálne žiadna krajina nespĺňa podmienky na organizovanie 500 a 1000 bodových turnajov. Výnimky tvoria iba takzvané 500 bodové FUN turnaje, 250 a 100 bodové turnaje, ktoré sa môžu konať aj keď na nich nemajú prístup všetci registrovaní hráči bez potreby negatívneho testu na COVID-19. Jeden takýto turnaj z FUN série sa bude konať priamo po Slovak Open 3. októbra v Banskej Bystrici, pod názvom Blackminton Fun Open (500b).

About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email