Ščavnický v Brzeszcze strieborný, Lukáčová a Turňa s bronzom

9. a 10. októbra sa v poľskom mestečku Brzeszcze konal 250 bodový medzinárodný crossmintonový turnaj, na ktorom nechýbali ani slovenskí hráči.

Prvý deň úspechy vo štvorhre

Slovenský pár Tamara Lukáčová (TJ Slávia PU Prešov) a Ján Ščavnický st. (SbK Lipany) nenašli premožiteľov a ovládli zmiešanú štvorhru, keď vo finále zdolali aj nasadené jednotky Z. Winczenciak, W. Wilkosz 2:1 na sety. V tej istej kategórii sa darilo aj druhému slovenskému páru Katarína Daduľáková a Jozef Puškáš (obaja SbK Lipany), ktorí skončili napokon na výbornom treťom mieste.

V mužskej štvorhre sme mali taktiež finálové zastúpenie, keď až v poslednom zápase podľahol slovenský pár Vladimír Pjecha a Jozef Puškáš (obaja SbK Lipany) nasadeným jednotkám Čechom P. Makríkovi a D. Brožovi 0:2 na sety. Na treťom mieste skončil Patrik Turňa (Prague Legends) so svojím českým spoluhráčom M. Patěkom, keď v semifinále podľahli práve skôr spomínanému slovenskému páru Pjecha, Puškáš 0:2 na sety.

Zlato vo štvorhrách vybojoval aj Ján Ščavnický ml. (SbK Lipany), ktorý so svojím poľským spoluhráčom K. Wojnom zdolali všetkých súperov.

Aj vo dvojhrách sa darilo Slovákom

Najlepšie zo Slovákov medzi mužmi skončil Ján Ščavnický st., keď podľahol iba svetovej jednotke P. Makríkoví 1:2 vo finále. Na treťom mieste skončil Patrik Turňa, keď podľahol v semifinále taktiež svetovej jednotke.

Medzi ženami sa presadila Tamara Lukáčová, ktorá jednoznačne vyhrala svoju skupinu a podľahla až v semifinále Češke T. Šimkovej a obsadila tak pekné tretie miesto.

Zlato sa podarilo vybojovať iba v juniorskej dvojhre a to Janíkovi Ščavnickému ml., ktorý dokázal poraziť všetkých svojich súperov v kategórii juniorov do 14 rokov.

Kompletné výsledky: https://crossminton.ophardt.online/en/search/results/1058

About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email