MS 2021 v crosmintone

Budú MS 2021 v crossmintone?

V marci 2020 pridelila Medzinárodná crossmintonová organizácia ICO chorvátskemu mestu Záhreb organizáciu Majstrovstiev sveta 2021 v crossmintone. Chorváti už majú skúsenosti s organizáciou takého veľkého podujatia, keďže v roku 2012 organizovali Majstrovstvá Európy v prímorskom meste Poreč. 

ME 2012 v Poreči

Slováci na ME 2012 v Poreči

Na tretích ME (vtedy v speed badmintone) sa darilo aj slovenským hráčom, ale najmä juniorom, z ktorých môžeme spomenúť 2. miesto Alexandri Kacvinskej a Tomáša Pavlovského, v seniorskej zmiešanej štvorhre. Tomáš zvíťazil aj vo svojej juniorskej kategórii do 18 rokov. Do 14 rokov zvíťazil Adam Kakula a striebro získal René Lecső. Taktiež 2. miesto získala Terézia Gibalová a 3. miesto Kristína Ščavnická v kategórii do 14 rokov dievčat a 3. miesto v juniorskej štvorhre Tomáš Pavlovský a Jozef Puškáš. Medzi seniormi skončili na bronzových miestach Jozef Gibala a Henrieta Syč-Kriváňová.

MS 2021 v crossmintone boli odložené

Minuloročné kontinentálne šampionáty (Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá Ázie) boli kvôli celosvetovej pandémii aj po preložení na tento rok nakoniec oficiálne zrušené.

Medzinárodná crossmintonová organizácia ICO rozhodla aj o zmene pôvodného termínu pre MS 2021 v crossmintone z 1. až 3. júla 2021 na január 2022. Ďalšie informácie budú zverejnené v nasledujúcich mesiacoch, podľa vývoja situácie s globálnou zdravotnou krízou.

Zdroj: Crossminton club “Zagreb” – Croatia

Foto: 3rd European Championships – Part I, 3rd European Championships – Part II

About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email