Senzácia! Slovensko má 5 majstrov sveta

Senzácia! Slovensko má 5 majstrov sveta v crossmintone

Po nesmierne úspešných minuloročných Majstrovstvách sveta v crossmintone v Záhrebe nás naši juniori potešili ešte viac, keď získali 13 medailí. Tú 14 pridali seniori vo štvorhre. Tentokrát sme zvíťazili až v piatich kategóriách a v deviatich sme si odniesli bronzové medaily. Spomedzi 22 krajín a 460 hráčov sme teda patrili na tohtoročných MS medzi najúspešnejšie krajiny šampionátu.

Majstrovský titul v hlavných kategóriách obhájili Japonci. Medzi mužmi zvíťazil Akihiko Nishimura, keď vo finále porazil Ukrajinca Myhaila Mandryka. Spomedzi žien nenašla premožiteľku Yurina Abe, ktorá vo finále jednoznačne zdolala Slovinku Jasminu Keber Šušteršič 2:0 na sety.

Senzácia! Juniori zvíťazili v 5 kategóriách

To, že naši juniori majú skvelú formu pred MS sme vedeli, keďže to potvrdzovali na posledných turnajoch na Slovensku a v zahraničí. Ale, že si domov prinesú až toľko medailí, v to sme len tajne dúfali. Presadili sa v úplne každej juniorskej kategórii a domov si odniesli až 5 zlatých a 8 bronzových medailí. To znamená, že neprehrali ani jedno finále a dokonca v nich nestratili ani jeden set a všetky vyhrali 2:0.

Prvé zlato vo dvojhre vybojovala naša najmladšia hráčka Karolína Čorňáková v kategórii dievčat do 12 rokov bez straty setu, keď si vo finále poradila s poľskou hráčkou Igou Kowalec. Aj medzi dievčatami do 14 rokov dominovala naša hráčka Romana Michalíková, ktorá obhájila minuloročný titul majsterky sveta zo Záhrebu. Chlapci sa tiež nenechali zahanbiť a tlak, ktorý bol na nich kladený zvládli na výbornú. Ján Ščavnický ml. zvíťazil v kategórii do 16 rokov chlapcov, keď porazil vo finále Japonca Hironori Motokiho 2:0 na sety. Medzi najstaršími juniormi zvíťazil Viliam Kopilec, ktorý po sérii druhých miest na predchádzajúcich šampionátoch zvíťazil práve tento rok v Brne. To, že juniori nedali konkurencii šancu ukázali aj vo štvorhre, keď ju jednoznačne vyhrali a Ján Ščavnický ml. a Viliam Kopilec tak získali druhé zlaté medaily.

8 bronzových medailistov

Bianka Jančeková získala bronzovú medailu vo dvojhre medzi dievčatami do 18 rokov, keď podľahla až v semifinále Francúzke Eve Sacilottovej. Spoločne s Romanou Michalíkovou získali bronz aj v juniorskej štvorhre dievčat. Na treťom mieste skončil aj Marek Ištok z klubu TJ Slávia PU Prešov medzi chlapcami do 18 rokov. Štrnásťročné dievčatá ovládli stupeň pre víťazov, keď okrem prvého sme získali aj 2 tretie miesta a to Saša Hajduková a Daniela Jasenská. Piata skončila Laura Čorňáková. V tej istej vekovej kategórii medzi chlapcami vybojoval vynikajúce 3. miesto aj Dávid Šomjak, ktorý si odniesol medailu zo šampionátu hneď pri svojej premiére.

Bronzové medaily získali aj naši najmladší hráči do 12 rokov a to Ján Koščak, ktorý ovládol svoju skupinu a podľahol až v semifinále. A Nela Laura Franková, ktorá postúpila z 2. miesta zo skupiny a podľahla v semifinále našej Karoline Čorňákovej.

Poslednú medailu získali seniori

Obhájiť bronzové medaily z predchádzajúceho roka sa podarilo páru Rastislav Michalík a Mária Ščavnická v zmiešanej štvorhre nad 40 rokov. V hlavnej mužskej kategórii, kde sa predstavilo 100 hráčov sa nestratili ani naši traja slovenský reprezentanti a všetci postúpili zo skupín do vyraďovacích bojov. Vladimír Pjecha obsadil konečné 17. miesto a Marián Svoboda a Patrik Turňa 33. miesto. Aj medzi ženami sa v skupinovej fáze darilo naším hráčkam keď pohodlne postúpili. Nakoniec obsadila Tamara Lukáčová 9. miesto a Katarína Daduľáková 17. miesto.

V hlavnej mužskej štvorhre skončili až vo štvrťfinále Patrik Turňa a Adam Kakula, kde podľahli nemeckému páru Kaatz, Eulenberg. Deviaty boli Marián Svoboda a Vladimír Pjecha, ktorí podľahli až nemeckému páru  Schüsseler, Zimmermanns 0:2 na sety.

Medzi mužmi nad 50 rokov obsadil 17. priečku Peter Mochňák, keď postúpil zo skupiny, no v 1. kole podľahol Chorvátovi 0:2 na sety. Medzi mužmi nad 60 rokov zo skupiny nepostúpil Vladimír Heldák. Obaja taktiež vo štvorhre podľahli chorvátskemu páru 0:2 na sety. Zo skupín nepostúpili vo svojich kategóriách ani Peter Gajdoš, ktorému chýbalo iba jediné víťazstvo. Taktiež Martina Nováková a Katarína Olejárová medzi dievčatami do 18 rokov a Liliane Bašistovej, ktorá hrala medzi dievčatami do 14 rokov.

About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email