Post COVID-19 u športovcov

Post COVID-19 u športovcov

TLAČOVÁ SPRÁVA Národného športového centra

Kedy prinesú slovenskí športovci nové medaily?

Livestream na tému Post COVID-19 príznaky u športovcov vysielame na FB Národného športového centra už 3. marca 2021 o 19-tej hodine.

 

Odkaz na livestream: facebook.com/narodnesportovecentrum  

 

MÁTE RADI ŠPORT a PREKONALI STE OCHORENIE COVID-19?

Beháte? Cvičíte doma? Ste profesionálny športovec ?

Prinášame Vám v ňom prvý zo série pripravovaných nadčasových vzdelávacích programov, ktorý poukáže na vážnosť situácie v pandemických časoch, kedy sú športovci výrazne ohrození zdravotnými post COVID-19 ťažkosťami. Rovnako ohrozené sú aj súťaže a športové podujatia – limitovanými športovými výkonmi.

Únava, bolesti svalov a kĺbov, zadýchavanie sa už pri menšej námahe, riziko zápalu srdca či náhlej smrti športovca – aj toto sú možné riziká a príznaky, ktoré niekedy pretrvávajú aj dlhé mesiace.

Športovú obec chceme postupne informovať o tom, ako správne trénovať, ako predchádzať rizikovým stavom a ako sa čo najrýchlejšie dostať znova k vrcholovým výkonom. Prevencia, diagnostika, správne načasovaný tréningový proces a liečba budú prioritami tohto podujatia.

Predstavíme Vám post COVID-19 dotazník, ktorí vyplnia tisíce športovcov. Amatérskych aj registrovaných. Na základe digitalizovaných dát  budeme vedieť predpovedať ďalší vývoj výkonnosti u registrovaných športovcov  a navrhneme ďalšie intervencie.

Hosťami prvého livestreamu budú:

MUDr. Katarína Bergendiová, PhD.,ImunoVital Centrum, Klinický imunológ a alergológ – primár, ktorá sa dlhé roky venuje športovcom
MUDr. Štefan Laššán, PhD, MPH.,primár a zástupca prednostu COVID Kliniky pneumológie, ftizeológie a funkčnej diagnostiky LF SZU a UN Bratislava
* Mgr. Ivan Husár, štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu
* Ing. Vladimír Baluška, riaditeľ Národného športového centra

Zdroj: http://www.sportcenter.sk

About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email