crossminton polish open 2023

Michalíková a Hajduková zvíťazili na Polish Open 2023

20. mája 2023 sa vo Varšave konali medzinárodné otvorené Majstrovstvá Poľska, na ktorých sa zúčastnili aj slovenskí reprezentanti. Najviac sa darilo našim juniorom, ktorí dokázali zvíťaziť v dvoch kategóriách. Celkovo sa na turnaji predstavilo vyše 130 hráčov zo 7 krajín.

V kategórii dievčat do 18 rokov zvíťazila Romana Michalíková (SbK Lipany), keď nenašla žiadnu premožiteľku. To, že naše hráčky dominovali v tejto kategórii potvrdila Bianka Jančeková (SbK Lipany), ktorá skončila na druhom mieste. Medzi mladšími dievčatami a to do 14 rokov taktiež bez prehry zvíťazila Saša Hajduková (SbK Lipany) a zaslúžene tak obsadila 1. miesto.

Do finále sa prebojovala aj Tamara Lukáčová (TJ Slávia PU Prešov) v hlavnej ženskej kategórii, no podľahla lotyšskej hráčke Agate Kristiana Spare 0:2 na sety. Medzi mužmi sa najďalej prebojoval Ján Ščavnický ml. a Vladimír Pjecha (obaja SbK Lipany) a to do štvrťfinále, kde obaja podľahli 1:2 na sety.

Vo štvorhrách sa na stupne pre víťazov prebojoval iba Marián Svoboda (SbK Lipany) a Vladimír Pjecha, ktorí ako nasadené jednotky podľahli poľskému páru v semifinále a obsadili tak tretie miesto.

Dávid Šomjak (SbK Lipany) dokázal postúpiť zo skupiny v kategórii do 14 rokov chlapcov, no ostal pred bránami semifinále, keď podľahol belgickému hráčovi 0:2 na sety vo štvrťfinále.

Kompletné výsledky: https://ico.tournamentsoftware.com/


About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email