vyhral turnaj v Prahe

Patrik Turňa vyhral turnaj v Prahe, Lenka Levková skončila tretia

Druhú augustovú sobotu sa konal v Prahe crossmintonový turnaj, na ktorom sa predstavili aj traja slovenskí hráči. Na tenisových antukových kurtoch sa darilo všetkým trom, keď si domov odniesli päť medailí.

Najlepšie obstál Patrik Turňa (SpeedFun Podbrezová), ktorý vo dvojhre vyhral všetky zápasy a získal tak zlato a 250 bodov do rankingu. Vo vyraďovacích zápasoch dokázal poraziť troch českých hráčov. Vo štvrťfinále tesne zdolal Petra Vosátku 2:1 (16:10, 12:16, 16:14), v semifinále Milana Macuru 2:0 (16:11, 16:14) a vo finále Petra Nykla z klubu Koukej letet 2:0 (16:13, 16:11).

Medzi ženami sa presadila Lenka Levková, ktorá vyhrala svoju základnú skupinu a prehrala až následne v semifinále s českou hráčkou Andreou Švejkovskou 0:2 (13:16, 15:17).

V zmiešanej štvorhre sa do finále spoločne s českou spoluhráčkou prebojoval Patrik Turňa, no nestačili na víťazný pár Natália Mazurová a Petr Makrlík, keď im podľahli 0:2 (9:16, 5:16). V semifinále na tom istom páre skončila dvojica Lenka Levková a Tomáš Lednický, keď im podľahli 0:2 (10:16, 10:16).

V rankingu si polepšili

Vďaka získaným bodom z tohto turnaja sa Patrik Turňa posunul v slovenskom rankingu o jednu priečku a to na 2. miesto a vo svetovom sa posunul už na 29. priečku. Lenka Levková aktuálne poskočila do prvej svetovej stovky, konkrétne na 91. miesto. V slovenskom rankingu sa posunula o dva miesta na 6. miesto. Tomáš Lednický je aktuálne vo svetovom rankingu na 199. mieste a v slovenskom rankingu poskočil na 10. miesto.