Slovenskí crossmintonisti zabojujú o postup do svetovej skupiny

Slovenskí crossmintonisti zabojujú o postup do finálovej skupiny

V poľskom mestečku Brzeszcze, neďaleko Osvienčimu sa 17. marca stretnú crossmintonisti z Nemecka, Česka, Poľska a Slovenska v rámci kvalifikácie Pohára národov v crossmintone a zabojujú tak o postup do finálovej skupiny.

Česko ako minuloročný víťaz Pohára národov má už istú miestenku na finálovom turnaji. O jedinú postupovú pozíciu zabojujú teda reprezentanti Nemecka, Poľska a Slovenska.

Stretnú sa svetoví hráči crossmintonu

Za Česko nastúpi svetová jednotka a majster Európy Petr Makrlík a svetová trojka Daniel Knoflíček.

Nemecko má každý rok silný tím a nie je tomu inak ani tento rok. Ich jednotkou bude majster Európy z roku 2016 a svetová desiatka David Zimmermanns. Dvojkou bude juniorsky majster sveta z roku 2015 Nico Franke, aktuálna svetová devätnástka. Náhradníkom je niekdajší majster sveta z roku 2013 Patrick Schusseler, ktorý sa aktuálne pohybuje na 23. mieste svetového rankingu.

Za domáce Poľsko nastúpi Mateusz Knapczyk (22.) a Sebastian Madej (20.). Za ženy nastúpi svetová jedenástka Zofia Wincenciak.

Slovensko budú reprezentovať Stredoslováci

Aj naši hráči nastúpia v silnom zložení. Slovenskou jednotkou bude svetová osmička Adam Kakula a dvojkou síce aktuálne až slovenská šestka, no v minulosti hráč svetovej desiatky Andrej Ostrihoň (aktuálne 117. v rankingu). Asi najsilnejším členom nášho tímu je Barbora Syč-Kriváňová, ktorá minulý rok zvíťazila na turnaji Master. Spomedzi všetkých žien, ktoré sa stretnú v nedeľu v Poľsku, má jednoznačne najlepšie predpoklady pre získanie čo najväčšieho počtu bodov pre svoj tím.

Súpisky jednotlivých družstiev
Kam na crossmintonový turnaj vo februári 2019
Adam Kakula – slovenská jednotka
Barbora Syč-Kriváňová (vpravo)

Zdroj: crossminton.pl

About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email