ICO logo

Novinky z ICO – Január 2019

ICO (Medzinárodná crossmintonová organizácia) sa rozhodla pokračovať v informovaní hráčov o novinkách v crossmintone formou mesačných info emailov.

Crossmintonové turnaje v roku 2018 – zhrnutie

 • Počet turnajov v roku 2018:  91
 • Celkový počet registrácií na turnajoch v roku 2018:  7 614
 • Počet krajín v ICO:  30 krajín

Počet hráčov na turnajoch World Series neustále rastie a existuje mnoho dôvodov pre optimizmus pri vstupe do sezóny 2019.

V turnajovom kalendári sa nadchádza mnoho veľkých turnajov na viacerých kontinentoch. Prvý oficiálny turnaj sa odohrá tento rok aj v Indii a potešujúci je aj nárast popularity crossmintonu v Japonsku a Kórei.

Taktiež turnaje v Brazílii a v USA sú už ohlásené a očakáva sa aj veľký počet hráčov na Austria Open vo Viedni a na Majstrovstvách sveta v Budapešti.

Ďalšou skvelou správou je, že videohra e-crossminton bude predstavená v prvej polovici tohto roka.


Cesta k medzinárodnému uznaniu

V roku 2018 začala ICO prvé kontakty s Global Association of International Sports Federations GAISF (predtým známa ako Sport Accord).
Toto je prvý krok pre zaradenie Crossmintonu do GAISF s následnou možnosťou stať sa jedného dňa členom Medzinárodného olympijského výboru .

Cesta k medzinárodnému uznaniu

Valné zhromaždenie ICO 2019 a zmeny v rade ICO

Valné zhromaždenie ICO 2019 sa uskutoční deň pred začiatkom Majstrovstiev sveta v Budapešti 3. júla 2019. Všetci členovia budú informovaní o mieste a harmonograme včas.
Koncom roka 2018 sa naša finančná riaditeľka Lidia Bomirska rozhodla odísť z jej pozície v ICO a zamerať sa výlučne na vývoj crossmintonu v Poľsku. Lidia bola cenným členom rodiny ICO už veľa rokov a venovala hodiny a hodiny neplatenej práce rozvoju ICO a nášho športu. Do júna ju bude zastupovať iný členom rady ICO Charly Knobling.

zmeny v rade ICO
Lidia Bomirska

Presadzovanie pravidiel BEZ VÝNIMIEK!

S cieľom vyhnúť sa nedorozumeniam a ďalej konsolidovať naše série turnajov sa Rada ICO rozhodla presne vymedziť niekoľko pravidiel ako PRAVIDLÁ BEZ VÝNIMIEK, ktoré sú platné od 27. januára 2019:

 • 3-mesačná lehota na ohlásenie 1000, 500 a 250 bodových turnajov bude teraz presadzovaná bez akýchkoľvek výnimiek. Všetky turnaje musia byť oznámené ICO minimálne 3 mesiace pred ich konaním.
 • V priebehu 30 dní sa môže uskutočniť iba jeden turnaj ICO (okrem turnaja Pohár národov, turnaja Final Masters, 100 bodových turnajov a juniorských turnajov) pre 1000, 500 alebo 250 bodových turnajov v tom istom meste / krajine. Znamená to, že najmenej 30 dní musí prejsť medzi dvoma turnajmi v tom istom meste / krajine.
 • Členské federácie ICO môžu organizovať oficiálne turnaje ICO v iných nečlenských krajinách, ale nie v iných členských krajinách ICO.
 • Po získaní všetkých údajov potrebných na vydanie licencie ICO má ICO na vydanie licencie 72 hodín. Dávajte si preto pozor aby ste si v predstihu zaobstarali licenciu, aby ste sa stihli prihlásiť na turnaj ešte pred deadline-om.
 • Pokiaľ ide o podporu turnaja (sponzorovanie ICO), budú prísne presadzované všetky normy a termíny. Nedodržanie týchto pravidiel bude mať za následok nižšiu podporu turnajov podľa pravidiel podpory turnajov.

Licencie a ponuka “early bird” na Majstrovstvá sveta

Ak chcete využiť výhodu skorého zaplatenia štartovného na MS 2019 a vaša licencia vyprší medzi 28. februárom a 4. júlom, môžete pred registráciou na MS predlžiť svoju licenciu (kúpiť novú). Vaša licencia bude platná 1 rok až odo dňa, keď uplynie tá stará. Ak napríklad platnosť vašej licencie uplynie 10. apríla 2019, môžte ju predĺžiť vo februári a zaregistrovať sa na MS a môžte tak získať zľavu na štartovnom. Vaša licencia bude platná (v tomto príklade) do 10. apríla 2020.

Kde budú MS 2019 v crossmintone?
Spike Hall (Tüskecsarnok) – Budapešť

Školenia

V roku 2018 sa v Lotyšsku, Španielsku, Nemecku a Nórsku uskutočnili tréningové / rozhodcovské kurzy a crossmintonové workshopy. Niektoré dátumy sú už stanovené pre rok 2019, ale väčšina z nich bude s vami komunikovaná počas nasledujúcich mesiacov.
Cena a ďalšie informácie budú zverejnené v ďalších info e-mailoch.

 • Head Umpire School – Düsseldorf (GER) – 23-24.02.2019
 • Match Umpire School – Lasko (SLO) – 22.03.2019 (17:00-20:00)
 • TrainingsCamp – Riga (LAT) – 30.08-01.09.2019
 • C-Trainer Course – Inzell (GER) – 11-12.10.2019

Kto chce organizovať kontinentálne majstrovstvá v roku 2020?

Kto chce usporiadať Majstrovstvá Európy alebo Majstrovstvá Ázie 2020, má poslať ICO svoju žiadosť s informáciami a obrázkami z miesta a vašimi plánmi do 31. marca 2019 na turnament@crossminton.org!


Propagácia Svetového dňa Crossmintonu 2019

Propagácia Svetového dňa Crossmintonu 2019

Cieľom tohto projektu je ponúknuť “deň otvorených dverí” na všetkých miestach po celom svete, ako je to len možné. Aby sa crossminton ukázal čo najväčšiemu počtu ľudí a mohol tak získať ďalších nadšencov.

V prvom májovom víkende (4. a 5. máj 2019) pozývame všetky kluby hrať crossminton na rušných námestiach, parkoch, uliciach … na otvorenie outdoorovej sezóny!

About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email