Najúspešnejšie Majstrovstvá sveta

Najúspešnejšie Majstrovstvá sveta pre slovenských crossmintonistov

Po trojročnej odmlke sa opäť konali Majstrovstvá sveta v crossmintone, tentokrát v Záhrebe. Šampionát bol presunutý z minuloročnej sezóny až dvakrát, no tentoraz nič nebránilo tomu, aby sa na najväčšom crossmintonovom podujatí stretlo vyše 350 hráčov z 22 krajín sveta. Veľkú výpravu vyslalo aj Slovensko, ktoré s bilanciou 4 zlatých, 4 strieborných a 5 bronzových medailí obsadilo druhou najúspešnejšou krajinou na Majstrovstvách sveta v crossmintone.

Novými majstrami sveta v hlavných kategóriách sa stali Japonci. Medzi mužmi dominoval Akihiko Nishimura a spomedzi žien nenašla premožiteľku Yurina Abe, na ktorej skončila aj slovenská hráčka Tamara Lukáčová (TJ Slávia PU Prešov), keď jej podľahla vo štvrťfinále 0:2.

Juniori si odniesli neskutočných 9 medailí

To, že naši juniori majú skvelú formu pred MS sme vedeli, keďže to potvrdzovali na posledných turnajoch v Poľsku a Slovensku. Ale, že si domov prinesú až toľko medailí, v to sme len tajne dúfali. Presadili sa skoro v každej juniorskej kategórii a domov si odniesli 3 zlaté, 3 strieborné a 3 bronzové medaile.

Jednou z najväčších favoritiek medzi dievčatami do 13 rokov bola Romana Michalíková (SbK Lipany). Tá nezaváhala a bez straty setu porazila všetky svoje súperky. Ďalšiu zlatú medailu získal Ján Ščavnický ml. (SbK Lipany), keď sa medzi chlapcami do 15 rokov výrazne potrápil iba v semifinále s Japoncom Hironori Motokim. Posledné juniorské zlato získala dvojica Viliam Kopilec, Ján Ščavnický ml. v juniorskej štvorhre, keď vo finále porazili český pár Krupička, Rada 2:0 na sety.

Striebornú medailu získala Lívia Imrichová (SbK Lipany), ktorá so spoluhráčkou Katarínou Daduľákovou (TJ Slávia PU Prešov) prešla v juniorskej štvorhre až do finále. Tam žiaľ podľahli českému páru Krpálková, Holešinská 0:2 na sety. Do finále sa prebojoval aj Viliam Kopilec (SbK Lipany), no vo svojej kategórii do 17 rokov nestačil iba vo finále na Krupičku, keď s ním prehral 1:2 na sety. Tretiu striebornú medailu získala Katarína Daduľáková medzi dievčatami do 19 rokov.

Dve bronzové medaily získala Bianka Jančeková (SbK Lipany), ktorá sa prebojovala do semifinále v kategórii dievčat do 17 rokov a juniorskej štvorhre dievčat spoločne s Romanou Michalíkovou. Treťou bronzovou medailou do zbierky slovenských hráčov prispel Marek Ištok (TJ Slávia PU Prešov).

V hlavných kategóriách bez medailí, ale s peknými výsledkami

V najviac obsadených kategóriách a to teda medzi mužmi, ženami a vo štvorhrách sme síce nezískali žiadnu medailu, ale dosiahli sme výborné výsledky. Medzi mužmi na 5. mieste skončil Vladimír Pjecha, ktorý skončil až na rakete neskoršieho víťaza Japonca Akihiko Nishimura. Taktiež vo štvrťfinále, teda tesne pred stupňami pre víťazov skončili naše dva štvorhrové páry Maroš Poremba, Marián Svoboda a Jozef Puškáš, Vladimír Pjecha (všetci SbK Lipany) v mužskej štvorhre. S neskoršou víťazkou Yurina Abe skončila vo štvrťfinále Tamara Lukáčová (TJ Slávia PU Prešov). Tesne pred semifinále skončil aj zmiešaný pár Adam Kakula, Barbora Syč-Kriváňová (Banská Bystrica), keď podľahli maďarskému páru Pádár, Osvay.

Ďalšie 4 medaily sme získali aj v seniorských kategóriách

Štvrté zlato pre klub získala dvojica Ján Ščavnický st., Ivana Revická, keď zvíťazili vo štvorhre zmiešaných párov nad 40 rokov. V tej istej kategórii sa presadil aj pár Rastislav Michalík, Mária Ščavnická, keď prešli až do semifinále.

Striebornú medailu vo veľmi obsadenej kategórii mužov nad 40 rokov získal Ján Ščavnický st., ktorý podľahol až vo finále Nemcovi Patrickovi Schusselerovi. Bronzovú medailu vybojovala Henrieta Syč-Kriváňová (Banská Bystrica) medzi ženami nad 50 rokov.

About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email