Slovenskí crossmintonisti dominovali vo Varšave – POLISH OPEN 2022

28. mája 2022 sa vo Varšave konali otvorené majstrovstvá Poľska v crossmintone. Zúčastnilo sa ich 101 hráčov zo štyroch krajín a nechýbali medzi nimi ani Slováci. ICO Crossminton Polish Open 2022 patrí medzi medzinárodné turnaje zaradené do kalendára ICO a víťazi získavajú 500 bodov do svetového rankingu.

Pred MS 2022, ktoré sa budú konať 30.6.-2.7.2022 majú naší juniori dobrú formu, keďže vyhrali všetko čo sa len dalo. V kategórii do 12 rokov zvíťazila Karolína Čorňáková (SbK Lipany). Medzi dievčatami do 16 rokov dominovala Romana Michalíková (SbK Lipany) a medzi chlapcami tej istej vekovej kategórii Ján Ščavnický ml, ktorý sa vo finále stretol s klubovým spoluhráčom Viliamom Kopilcom. Táto dvojica zvíťazila aj v juniorskej štvorhre.

Medzi dospelými sme mali tiež nádej vo finálovú účasť, ktorá sa nám splnila vo viacerých kategóriách. Medzi ženami zvíťazila Tamara Lukáčová (TJ Slávia PU Prešov) a vo štvorhre s klubovou spoluhráčkou Katarínou Daduľákovou taktiež nenašli premožiteľky. Medzi mužmi nad 40 rokov potvrdil svoje rebríčkové postavenie Ján Ščavnický st. (SbK Lipany) a taktiež si domov odniesol trofej za prvé miesto. Ten istý hráč získal so spoluhráčkou Ivanou Revickou zlato aj v zmiešanej štvorhre nad 40 rokov. Bronzovú medailu vybojovala aj Mária Ščavnická medzi ženami nad 40 rokov a v zmiešanej štvorhre nad 40 rokov so spoluhráčom Rastislavom Michalíkom. Aj Maroš Poremba a Marián Svoboda získali bronz v mužskej štvorhre, keď prehrali až v semifinále.

About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email