slovak open 2017

8. ICO Speedminton Slovak Open 2017

Najväčší crossmintonový turnaj na Slovensku sa konal tento víkend v Banskej Bystrici a zúčastnilo sa ho vyše sedemdesiat hráčov z ôsmych krajín. Nechýbali na ňom ani domáci hráči, ktorým sa nadmieru darilo.

Medzi ženami jednoznačne dominovala Banskobystričanka Barbora Syč-Kriváňová, ktorá počas celého turnaja nestratila ani set a vo finále porazila ďalšiu slovenskú hráčku Tamaru Lukáčovú hrajúcu za klub TJ Slávia PU Prešov. Spomedzi mužov sa tešil zo svojho prvého triumfu na takomto prestížnom podujatí český reprezentant Petr Makrlík, keď vo finále zdolal ukrajinskú jednotku Myhaila Mandryka. Z našich sa najvyššie prebojoval Vladimír Pjecha (SbK Lipany), ktorý vypadol až vo štvrťfinále. Slovenská hymna hrala ešte raz, keď Adam Kakula spoločne so švédskym hráčom Melkerom Ekbergom triumfovali vo štvorhrách nad česko-maďarským párom Makrlík, Vincze 2:1 na sety.

Pre Banskú Bystricu ďalšiu cennú trofej vybojoval Jozef Gibala v seniorskej kategórii mužov nad 50 rokov, keď podľahol až vo finále maďarskému hráčovi Jánosovi Szalmasimu. Aj druhý slovenský zástupca medzi seniormi Vladimír Heldák z klubu SbK Lipany nesklamal a skončil na treťom mieste. Medzi juniormi do dvanásť rokov sa darilo najmä Jánovi Ščavnickému ml., ktorý podľahol majstrovi sveta Matejovi Krupičkovi z Česka 0:2 na sety.

About Post Author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Follow by Email