Ostrava2017

Tamara Lukáčová bez straty setu vyhrala Ostrava Open 2017

Úspešné vystúpenie majú za sebou slovenskí crossmintonisti počas posledného víkendu, keď z Ostravy priniesli sedem cenných kovov. Spomedzi siedmych krajín sme tak obsadili s počtom medailí pekné tretie miesto.

Slovenská vicemajsterka a hráčka Slávie PU Prešov Tamara Lukáčová ako jediná vystúpila na ten najvyšší stupienok, keď vo finále porazila ďalšiu  slovenskú hráčku Lenku Levkovú (Superspeed Brno) 2:0 na sety. „S Lenkou Levkovou sa mi hralo veľmi dobre, lebo na rozdiel od ostatných hráčok hrala útočný crossminton, čo mi vyhovuje. Keďže som s ňou už raz vyhrala, tak som si na ňu aj verila,“ povedala Tamara Lukáčová.

V hlavnej mužskej kategórii sa darilo majstrovi Slovenska Janovi Ščavnickému st. (SbK Lipany), ktorý podľahol až vo finále českému reprezentantovi Petrovi Makrlíkovi 0:2 na sety. Boli to jeho prvé prehrané sety na tomto turnaji. Ján Ščavnický st. sa prebojoval spoločne so synom aj do finále štvorhry, kde prehrali s poľským párom Wincenciak/Wilkosz.

Medzi najmladšími hráčmi do 12 rokov to bolo veľmi tesné. O prvenstve českého hráča Krupičku rozhodli iba sety. Strieborný Ján Ščavnický ml. (SbK Lipany) s ním síce vyhral 2:1 na sety, ale podľahol klubovému spoluhráčovi Richardovi Robovi 1:2, ten napokon skončil na peknom treťom mieste.

Posledný cenný kov získal Jozef Gibala z klubu Lokomotíva Banská Bystrica, keď medzi seniormi nad päťdesiat rokov nestačil v semifinále svetovej šestke v tejto kategórii z Poľska  Piotrovi Gawlakovi a domov tak odchádzal s bronzovou medailou.