ms 2017 crossminton

Päť cenných kovov z MS 2017 pre Slovensko

Úspešné majstrovstvá sveta majú za sebou slovenskí crossmintonisti (crossminton je kombinácia tenisu, squashu a bedmintonu). Vo Varšave sa im darilo a domov si priniesli jednu zlatú, tri strieborné a jednu bronzovú medailu.

Za obhajobou titulu majstra sveta v kategórii mužov nad štyridsať rokov z pred dvoch rokov z Berlína vstúpil Ján Ščavnický st. (SbK Lipany) úspešne a zo základnej skupiny postúpil bez väčších problémov. Následne prešiel cez ďalších troch súperov do semifinále, kde porazil aj českého majstra, Pavla Podvoleckého 2:0 na sety. Vo finále sa stretol so svetovou trojkou Nórom Mortenom Pasche a po zbabranom prvom sete otočil zápas a vyhral tak finále 2:1 na sety.

Vynikajúci výkon predviedol aj vo štvorhre zmiešaných párov, keď spoločne z Tamarou Lukáčovou (Slávia PU Prešov) získali striebornú medailu. Za zmienku stojí, že v semifinále porazili druhý nasadený pár zo Slovinska Keber, Sustertič 2:1. Nad ich sily bol iba švédsky prvý nasadený pár Ekberg, Nielsen, ktorému podľahli 0:2 na sety.

Do ďalšieho finále postúpili Vladimír Heldák (SbK Lipany) a Jozef Gibala (Lokomotíva Banská Bystrica) vo štvorhre mužov nad päťdesiat rokov. Po tom čo v semifinále porazili francúzsky pár, podľahli domácemu poľskému páru, nasadeným jednotkám Gawlak, Knot 2:0 na sety.

Na svoje si prišli aj juniori do dvanásť rokov. Zo základných skupín sa im podarilo postúpiť všetkým, ale do spoločného semifinále sa prebojovali iba Branislav Bujňaček a Ján Ščavnický ml. (obaja SbK Lipany). Druhý menovaný bol v ňom úspešnejší a vo finále sa stretol s českým zástupcom Krupičkom, ktorému podľahol 1:2 na sety.